Načítám...

SPA hotel Zámek Lužec ****

Důležité informace

I.

Zdraví

Zdraví ve městě je zatíženo hrozbami. Každý ví, že žít ve velkoměstech a v jejich blízkosti s sebou nese závažnou zátěž pro organismus.

Lidé strádají z následujících důvodů:

 • vysoká míra znečištění ovzduší
 • nedostatek kvalitní vody
 • vysoká úroveň hlučnosti
 • chronický stres
 • nekvalitní potraviny
 • snížená imunita

II.

Člověk je částí přírody a příroda sama, která ho obklopuje, mu přináší rehabilitaci a léčbu

III.

Většina přirozených způsobů léčby má původ v hlubokém dávnověku, kdy měl člověk k dispozici jen přírodní možnosti a prostředky: vzduch, voda (chladná, horká), pára, hlína, země, světlo, tma, léčivé rostliny, strava a půst.

… Usmějte se a svět vám odpoví stejně tak ...

Ozdravení přírodními procedurami ve Spa hotelu Zámek Lužec - klimatoterapie

1. Ozdravné působení jehličnatého lesa

Základní pozitivní efekt jehličnatých stromů je dán obsahem vonných sloučenin, které mají antivirové a bakteriocidní vlastnosti a léčebně působí na dýchací orgány, dodávají energii. Řídký vzduch horských oblastí se střední nadmořskou výškou stimuluje krevní oběh a zlepšuje činnost srdce a cév.

Fytoncidní působení jehličí je přímo spojeno s vonnými oleji vylučované dřevem a smolou stromu. Nejcitlivější k těmto ve vzduchu rozptýleným voňavým esencím jsou stafylokoky a streptokoky, které mají na svědomí vznik onemocnění průdušek a plic a kožních hnisavých vyrážek. Zvláště katary horních cest dýchacích, chronické bronchitidy a komplikovaná průdušková onemocnění jsou léčeny působením inhalací vonných esencí z jehličnanů.

Pobýváte-li ve Spa hotelu Zámek Lužec, celé dny dýcháte spolu se vzduchem “poletující léky“ z jehličnatého lesa.

2. Pramenitá voda

Lidský organismus je z větší části složen z vody, je tedy možno říci, že vоda je zdrojem života!

Proto je třeba pít pokud možno co nejvíce obyčejné, čisté vody, která bude naplňovat lidský organismus silou a energií.

Voda je pro člověka jako baterie, a čím více jí pijete, tím jste zdravějšími. Nejdůležitější je pít čistou vodu.

V našem hotelu najdete pramenitou vodu, která sem proudí přímo z hor, bez použití čerpadla. Tato voda není zatížena působením technických zařízení, není ionizována elektrickými čerpadly. Po celý rok má teplotu +12ºC.

Místní pramenitá voda prochází procesem přirozeného čištění, plně si zachovává své přírodní kvality, vlastnosti a složení. Má vlastnosti živé vody!

Voda – to je život

Lužecká přírodní (pitná) pramenitá voda.

Voda má vyvážené chemické složení a jedinečnou chuť.

Pramen vody se nachází v blízkosti proslulých lázní Karlovy Vary v čistém koutku Krušných hor, je odedávna znám svými léčebnými vlastnostmi. Při rekonstrukci a přestavbě zámku Lužec v roce 1919 byl pramen upraven a byl od něj postaven vodovod do zámku v délce 600 m.

Voda byla používána pro léčení, k pití a k přípravě jídla v sanatoriu – profilaktoriu, které bylo umístěno v zámku.

I v současné době do Spa hotelu voda přitéká samovolně, bez použití čerpadla. Vlastnosti lužecké vody napomáhají normalizovat procesy látkové výměny, očistě organismu, zvyšují elán, dodávají do organismu prospěšné minerály a energii a samozřejmě zahání žízeň.

Díky prospěšným vlastnostem “živé“ vody máte možnost si prodloužit mládí, zachovat si krásu a zdraví.

S vodou člověk “vypije 80% svých nemocí“

Vlastnosti lužecké “živé“ pramenité vody:

 • má bakterilogickou stabilitu
 • nevytváří pěnu při varu
 • nepotřebuje doplňkové čištění
 • pročišťuje organismus odstraněním škodlivin a toxických látek
 • dodává organismu minerální prvky a energii
 • normalizuje trávení
 • působí zmenšení chuti k jídlu  při dietě
 • zlepšuje proces vstřebávání bílkovin do organismu, což umožňuje překonat velkou fyzickou zátěž
 • snižuje hmotnost bez ztráty mikro a makro elementů
 • odstraňuje symptomy neklidu a napětí, normalizuje spánek.

Lužecká “živá“ pramenitá voda je optimálně prospěšnou co do svého obsahu mikro elementů, je možno ji bez převaření užívat jak dospělými, tak dětmi.

Pijte na zdraví a pro zdraví!

3. Strava

Vznik onemocnění je působen narušením životního prostředí a ne vždy správným stravováním. Správné stravování má zajišťovat organismu sedm základních složek: bílkoviny, tuky, sacharidy, vitamíny, minerální soli, celulózu a vodu. Dávku každé z těchto složek je třeba dodat organismu každý den. Kvalitní strava je jedna z podmínek zdraví člověka. Pro správné stravování nejsou vždy potřeba drahé potraviny. Podstatné je, že jde o potraviny přírodní! Velmi důležitými jsou správná příprava jídla a dobře promyšlené menu, které se z pohledu dietologie a fyziologie může stát přímo zázrakem.

V restauracích hotelu Zámek Lužec jsou používány naturální potraviny od místních pěstitelů. Většina jídel je připravována v pecích na dřevě, ve vlastních kuchyních, podle starodávných receptů.

4. Horské oblasti se střední nadmořskou výškou

Kyslík okysličuje náš organismus, ale ve výsledku působí stárnutí a vznik nemocí. Současně však platí, že život zcela bez něj je nemožný. Z toho vyplývá, že pokud si chceme prodloužit život, je třeba, abychom omezili přísun kyslíku do organismu, ale tak, aby nebylo ani velké, ani malé. Touto zlatou střední cestou je horský vzduch středních nadmořských výšek.

Nedostatek kyslíku působí změny v činnosti řady soustav organismu (oběhové, dýchací, nervové) a díky tomu jsou zapojovány rezervní síly. Toto je velmi účinná, levná а hlavně dostupná metoda obnovení a upevnění zdraví.

Člověk začíná častěji vdechovat vzduch, posiluje se činnost hrudníku, plic, čímž se zlepšuje ventilace plic a přísun kyslíku do krve, zvyšuje se tepová frekvence, což posiluje krevní oběh a kyslík se rychleji dostává do tkání (zlepšuje se metabolismus). Takto se do krve dostávají červené krvinky, a takto i v nich obsažený hemoglobin.

Zejména tím se vysvětluje blahodárné působení horského vzduchu na životní elán člověka.

Spa hotel Zámek Lužec se nachází ve výšce 720 m n. m. Vycházkové chodníky se rozkládají ve výškách od 720 do 1000 m n. m,. což vám zajišťuje tento pro vás ozdravný efekt po celé dny!

5. Ticho, poloha daleko od průmyslových objektů a frekventovaných silnic

Velebné ticho v okolí Spa hotelu Zámek Lužec, do kterého zaznívá jen ptačí zpěv,  šumění větru, a vznešené krásy přírody a vůkol panující klid, posílí efekt klimatoterapie, napomůže Vám uvolnit se, posílit zdraví a nabýt radosti z pobytu v lázních.

Zkušení wellness pracovníci pozorně prozkoumají problémy Vašeho zdraví, stanoví potřebné postupy, preventivní procedury, které budou výrazně účinnější společně s klimatoterapií našich lázní.  

Proč je výhodné mít wellness právě u nás:

1. Nacházíme se v místě, kde Vás sama příroda  léčí 24 hodin denně (klimatoterapie), najdete zde čistý vzduch, horskou polohu ve střední nadmořské výšce, pramenitou vodu, ticho, krásnou přírodu … a zdravé potraviny.

Hosté našeho hotelu mají možnost jak výborně si odpočinout obklopeni krásnou přírodou, nabýt uzdravení od samotné přírody, tak si užít procedur v jednom z nejlepších balneologických center v blízkosti města Karlovy Vary. Hosté našeho hotelu mají též možnost poté, co prodělali příslušné procedury, navštívit samotné město Karlovy Vary, nebo historický Loket, či horské středisko Boží Dar. 

2. Kolem zámku a v jeho blízkosti:

 • les s stezky na procházky
 • říčka a jezero
 • tenisové kurty
 • škola jezdectví
 • lyžařské areály


3. Аrchitektura a zařízení zámku jsou ve středověkém stylu. Zámek je postaven z přírodních materiálů.

4. Stravování je zajišťováno ze zdravých produktů od místních pěstitelů. Řada jídel je připravována z pramenité vody podle starodávných receptur a postupů.

5. SPA& Wellness centrum má všechnu potřebnou technologii a zařízení pro kvalitní wellness. Spolu s ozdravným účinkem klimatoterapie a léčivé vody, wellness v našem Spa hotelu vytvoří celkově působivý efekt.

Udělejte tu správnou volbu a užijte si odpočinku a obnovení zdraví ve Spa hotelu Zámek Lužec.