Načítám...

SPA hotel Zámek Lužec ****

CARLSBAD CLASSIC

http://www.carlsbadclassic.cz/

Zámek Lužec je generálním partnerem soutěže

Všechno začalo v roce 2013, kdy jsme udělali první ročník soutěže Carlsbad Classic. Do Česka jsme přivedli koncept, který se běžně používá při Mille Miglia, Targa Florio, Silvretta Classic a dalších předních soutěžích. Jde o tzv. setinovou rallye, kdy je cílem ujet přesnou vzdálenost na setinu vteřiny přesně. Nejde o závodění, ale jízdu na přesnost.

Během let se naše soutěž vyvíjí, stává se komplexnějším, živoucím organizmem. Neustále se učíme, vylepšujeme, zvyšujeme úroveň testů i organizace jako takové. I když pokaždé tvoříme z větší části novou trasu (limituje nás pouze počet a kvalita silnic), základní program zachováme.

Akce se koná druhý víkend v červenci. Pravidelně je vedro. Do Karlových Varů se přijíždí během dopoledne, kdy probíhá registrace. Po obědě se startuje a páteční etapa má cca 110 km. V pátek večer pořádáme luxusní garden party v resortu Savoy Westend zakončenou ohňostrojem. V sobotu se startuje kolem deváté a vyráží na celodenní část, zpravidla čítající do 200 km. Celá trasa je protkaná testy
přesnosti, průjezdními a časovými kontrolami – na jejich zvládnutí závisí výsledky jednotlivých posádek. V sobotu večer je vyhlášení výsledků a následný volný program, který pokračuje do noci.

Na závod se mohou přihlásit majitelé klasických automobilů a youngtimerů do roku výroby 1986 (mladší pouze výjimečně po dohodě s organizátory). Rádi ve startovní listině objevíme i předválečná auta, ale upozorňujeme, že pro zvládnutí akce je třeba nějaký ten výkon (trasa je plná zatáček a převýšení je častější než jízda po rovině).

Nabízíme jedinečnou sportovní a společenskou událost, nikoliv pouze „rallye veteránů“. Nikdy neopomíjíme základní esenci – jízdu s klasickým autem a její specifika.